دستگاه برش لیزر 2 هد

دستگاه لیزر برش 2 هد با استفاده از دو تیوب لیزر برای افزایش 2 برابری سرعت برش

لیزرهای حکاکی و برش 2 هد

ليزر 2 هد سهند ليزر

   معرفی

دستگاه لیزر برش 2 هد همان دستگاه حکاکی و برش لیزر میز استاندارد می باشد با این تفاوت که در این سری دستگاه لیزر از دو عدد تیوب لیزر، دو عدد منبع تغذیه لیزر (های ولتاژ)، دو سری سیستم هدایت نور لیزر استفاده می شود. نحوه کار این سری از دستگاه های لیزر به این شکل می باشد که خروجی یک تیوب لیزر از سمت راست میز کار و تیوب لیزر دیگر از سمت چپ دستگاه، نور لیزر را به سمت نازل هدایت می کند. و در نتیجه با فرمان مادربرد لیزر طرح موجود بروی دستگاه به صورت همزمان بروی قطعه کار اجرا می شود. همچنین می توان با کلیدهای تعبیه شده بروی دستگاه تنها از یکی از تیوب های لیزر استفاده نمود و همچنین به دلیل طراحی ویژه این دستگاه، می توان فاصله بین نازل ها را تغییر داده و بر اساس طرح و یا برنامه خاص خود فاصله نازل ها را تنظیم نمود.

این سری از دستگاه های لیزر برای پوشش 2 بخش از بازار کار لیزر طراحی و تولید شده اند:

بخش اول بازار کار:  کسانی که به 2 نوع تیوب لیزر در یک دستگاه لیزر نیاز دارند.

در برخی از فعالیت های لیزر استفاده از 2 نوع تیوب لیزر در یک دستگاه باعث می شود تا بتوانیم طیف وسیعی از کارها را از برش ورق های صخیم چوب، ام دی اف و پلکسی تا حکاکی های بسیار ظریف بروی سنگ و پارچه و…. انجام داد. در این سری از دستگاه ها 2 تیوب مختلف با توان های متفاوت (از 40 تا 170 وات) قرارداده می شود و نازل ها در کنار هم قرار دارند و اپراتور می تواند از یکی از این تیوب ها و یا هر دو همزمان استفاده نماید. به این صورت که در صورتی که بخواهیم ورق های چوب، پلکسی یا موادی را برش دهیم که به توان زیاد نیاز دارند می توانیم از تیوب لیزر قوی استفاده نمائیم و در صورتی که بخواهیم حکاکی یا برش بسیار ظریف انجام دهیم مانند حکاکی سنگ، شیشه، پارچه و چرم و …. از تیوب با توان کم استفاده می کنیم تا حکاکی بسیار دقیق و یا برش دقیق و ظریف را داشته باشیم.

بخش دوم بازار کار:  کسانی که کار با تیراژ بالا انجام می دهند.

این سری از دستگاه ها برای شرکت ها و کارگاه های تولیدی طراحی شده است که کارهایی با تیراژ بالا انجام می دهند. در این ماشین لیزر، معمولا از 2 عدد تیوب لیزر با توان بالا استفاده می شود که هر دو تیوب به صورت همزمان کار حکاکی و یا برش را انجام می دهند. در این حالت سرعت برش لیزر 2 برابر و خروجی کار 2 برابر می شود.

در این سری از دستگاه لیزر، معمولا میز کار به دو بخش مساوی تقسیم می شود و هر بخش (90*65 سانتی متر) توسط یکی از نازل ها پوشش داده می شود. باید توجه داشت که در طراحی قطعه ابعاد کار کمتر از 90*65 سانتی متر باشد، در این صورت هنگامی که قطعه کار بروی دستگاه گذاشته شود، هر دو لیزر کار کرده و هر کدام از انها بروی یک بخش از ورق کار حکاکی یا برش را انجام می دهند.

همچنین می توان از یکی از تیوب لیزر استفاده نمود که در این حالت این دستگاه همانند یک دستگاه حکاکی و برش لیزر معمولی کار می کند. و یا با نزدیک کردن هر دو نازل به هم فاصله دلخواه را تنظیم نمود یا ابعاد میز را به 125*90 سانتی متر افزایش داد و از یکی از تیوب های لیزر استفاده نمود.

نحوه قرارگیری نازل ها نسبت به همدیگر در دستگاه لیزر

نحوه قرارگیری نازل ها نسبت به همدیگر در دستگاه لیزر دو هد

     مشخصات فنی:

jadvale3     کاربردها:

صنایع چوب مانند: تولید جعبه های چوبی، هدایای تبلیغاتی، اسباب بازی، لوازم تزئینی منزل و آشپزخانه و…

صنایع چاپ و تبلیغات مانند: برش کارت ویزیت، حکاکی خودکار و آرم، ساخت کارت ویزیت لیزری، حکاکی کیف و سررسید و…

صنایع چرم و پوشاک. مانند: برش چرم برای کفش، برش پارچه و…

    عکس دستگاه:

دستگاه لیزر برش 2 هد (2 عدد تیوب لیزر) برای سری کاری

دستگاه لیزر برش 2 هد (2 عدد تیوب لیزر) برای سری کاری

دستگاه برش لیزر 2 هد در حال برش چوب

دستگاه برش لیزر 2 هد در حال برش چوب

           نمونه کارها:

co2 laser cutting machine sample s